Lühike ülevaade

Sa otsustasid õppida õmblema, sest originaalsus ei lähe kunagi moest.

Et saaksid enda isiklikke ideid ja maailma kangatööstuse uuemaid saavutusi oma individuaalsuse realiseerimiseks täies mahus rakendada pakume Sulle individuaalõmbluse kursusi erakoolis SÕRMKÜBAR.

Erakool SÕRMKÜBAR on asutatud 2001 aastal, kuid individuaalõmbluse õpet on lühikursustena toimetatud juba aastast 1997. Erakooli suurimaks väärtuseks on pikaajalise ja praktilise kogemusega lektorid. Õppejõududest pikemalt pedagoogilises kaadris. Viie aasta koolituse kogemus on oluliselt täiustanud meie loengute programmi ja konspekte. Viimastest on tänaseks saanud lausa erialased praktiliselt kasutatavad käsiraamatud koos keerukamate töölõikude jooniste ja etapiliste kirjeldustega.

SÕRMKÜBARA õppekava on heaks kiidetud Eesti Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsiooni Keskuse ja Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu poolt ning kroonitud koolitusloaga Haridusministeeriumi poolt. Õppekava lühikirjeldus avaneb veebilehel õppekavast. Täieliku variandiga saab tutvuda meie õppeklassis. Õppeprogrammi õmblustehnoloogiline osa läbitakse õppeaasta jooksul. Kursuse lõpetab eksam, mille teema ja tulemus kantakse tunnistusele. Lõpetamisest pikemalt õppekavas. Lõputunnistusele lisatakse ka väljavõte õppekavast teemade lõikes läbitud moodulite ulatuses.

Õppekava akadeemiliste tundide maht on 212 ak/h ning see koosneb moodulitest. Moodulid on erineva teema ja raskusastmega ning järjestatud kergematelt raskemate suunas. Mingi konkreetse teema omandamiseks võimalik osaleda ka üksikutes moodulites. Lähemalt moodulite sisust loe moodulitest.

Tasumine koolituse eest toimub moodulite kaupa iga alustava mooduli eest. Ühe ak/h hind on 6.00 EUR. Juhul, kui osaleda kõikides pakutavates moodulites, on ühe ak/h maksumuseks 5.00 EUR. Kursuse maksumused moodulite lõikes vaata tunniplaanist. Koolitusloa alusel tagastatakse õppemaksult tulumaks, mis muudab koolituse oluliselt odavamaks. Selleks väljastame kursuse või mooduli lõppedes vastava tõendi Maksuameti jaoks. Lisaks annab läbitud kursus 10% soodustuse ühekordselt ostult Husqvarna esinduskauplusest.

Kursusel alustame baasmooduliga, milles pakume igasuguseks õmblustööks vajalikke eelteadmisi. Räägime õmblus- ja äärestusmasinatest, materjalidest, rõivadetailide valmistamisest ning nende ühendamisest põhidetailiga kergete rõivaste õmblemisel.

Baaskursusele järgnevad põhjalikud pükste- ja kostüümjaki õmblemise moodulid ning rõivaste õmblemise tehnoloogilise osa lõpetab konstrueerimine ja modelleerimine.

Teadmised sellest, kuidas õmmelda viimistleb kunstimoodul, kus saad teada mida õmmelda. Muu hulgas käsitletakse stiili- ja värviõpetust ning mustrite optilist mõju figuurile. Lisaks garderoobi koostamise põhitõdedele sisaldab kunstimoodul kostüümikompositsiooni ning kostüümiajaloo loenguid selgitamaks ajaloolise kostüümi rolli inspiratsiooni allikana kaasaegse kostüümi kujundamisel.

Õppetöö toimub Lilleküla Gümnaasiumis, Kuldnoka 24, Tallinnas kahel õhtul nädalas. Täpsemat infot ajakavast saad tunniplaanist.