Uudised

Sõrmkübaras toimuvad individuaalõmbluskursused täiskasvanutele igal aastal sügisest kevadeni

vaata täpsemalt tunniplaani leheltÕppeprogramm on jagatud erineva teema ja raskusastmega mooduliteks ning soovi korral võib osaleda ka üksikutes moodulites. Meie juures saavad algajad selgeks kõik individuaalõmblustööks vajalikud oskused ja edasijõudnud õpivad juurde uusi tehnoloogilisi nippe uuenduslike ideede realiseerimiseks. Grupis on kuni 15 inimest, sest peame otsekontakti õpetaja ja õpilase vahel väga tähtsaks.

Programmi alustab baaskursus, kus antakse vajalikud algteadmised tekstiilmaterjalidest, õmblus- ja äärestusmasinatest. Selgeks saab kõik alates aukudega nööbile niidist kanna õmblemisest kuni voodriga seeliku valmistamiseni. Sinna vahele jäävad erinevad taskud, varrukad ja kraed, trikotaaži õmblemine, materjalide- ja seadmete õpetus.

Baaskursusele järgnevad kunstimoodul, pükste- ja kostüümjaki õmblemise moodulid ning rõivaste konstrueerimine ja modelleerimine. Täiendavalt on võimalik õppida kardinate visandamist, konstrueerimist ja õmblemist. Kursuse lõpetab eksam, milleks on valmis rõivaese vabalt valitud teemal.

Loengute konspektid koos tööproovidega moodustavad kursuse lõpuks praktilise käsiraamatu koos keerukate töölõikude jooniste ja täpsete kirjeldustega, mida on mugav kasutada kui oluline töövõte vajalikul hetkel meelde ei tule.

Koolituse õppekava on heaks kiidetud Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse ning Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu poolt.

Koolituse toimumise ajagraafik tunniplaani lehel.

Eelregistreerumine tel 5615 0959 ja moonika@sormkybar.ee